Prožitkové zpívání
Asset 1
Zpět

Intenzívní kurz hlasové terapie

Datum konání:
13 června, 2024
Místo konání:
Penzion Bohemian Cottage Krásná Lípa

Vedoucí akce: Mgr. Zuzana Vlčinská

Lektor: Mgr. Zuzana Vlčinská

Cílová skupina: odborníci z psychosociální oblasti, psychoterapeuti a muzikoterapeuti, hlasoví pedagogové, studenti výcviků.

Cíle:

Seznámit účastníky s povahou hlasu jako prostředku sebepéče, seberegulace, napojení, integrace a péče o druhé.

Seznámit účastníky se základy práce s hlasem v oblasti zprocesování a regulace emocí, intervencí v případě panických a úzkostných atak, angermanagementu, práce s traumatem, s truchlením.

Základy práce s písní jako znějícím tvarem vnitřního procesu a jako se zkušeností ověřeným nástrojem léčby a sebepéče na individuální i kolektivní rovině

Struktura kurzu:

Seznámení se základy terapeutického přístupu k hlasu

Hlasová sebezkušenost – ohmatávání emocí, těla a pocitů hlasem

Praxe – cvičení ve dvojicích a skupinách s výukou facilitace hlasových procesů jiné lidské bytosti, integrace prožitků psanou a výtvarnou formou.

Rozsah: 8 výukových hodin skupinové hlasové terapie denně, celkem 42 hodin a 4 hodiny samostatné práce. Celkem 48 hodin

Poplatek na osobu: 16 500,– Kč (zahrnuje kurzovné, ubytování, plnou penzi a nájem sálu)

Kontaktní osoba: Zuzana Vlčinská, zpivani@volny.cz (Kurz je garantován CZMTA)

Mgr. Zuzana Vlčinská – muzikoložka, psychoterapeutka a zpěvačka. V průběhu více než třicetileté práce se širokou zpěváckou veřejností i s „nezpěváky“ dospěla k vlastní svébytné pedagogicko-terapeutické metodě nazvané Prožitkové zpívání. V individuálních hlasověterapeutických sessích pracuje psychosomaticky s širokou škálou potíží od různých hlasových disfunkcí po deprese, HPO nebo proce truchlení. 

Datum konání:
1.–8. července 2023
Místo konání:
Penzion Bohemian Cottage Krásná Lípa

Intenzívní kurz hlasové terapie

Stahněte si informační letáček k vytištění ve formátu PDF

Prožitkové zpívání mi pomáhá dostat se do nitra,
napojit se na pocity, které jsou během běžného každodenního fungování skryté. Během krátké chvilky se dostanu pod povrch a po dobu devadesáti minut mám možnost plynout ve svém vnitřním světě, zkoumat a proměňovat emoce v těle pomocí hlasu. Hlasy ostatních vytvářejí jedinečný prostor, ve (...)
Káča
Prožitkové zpívání mě přivádí zpět do kontaktu s mým tělem,
které je (kromě všeho ostatního) i můj nejvšestrannější hudební nástroj. Kromě zlepšení techniky zpěvu mi hlavně ukazuje, jak vyjádřit to, co se odehrává v mém nitru.
Ondřej
Pomáhá mi pravidelné setkávání, pocit bezpečí a určitá anonymita skupiny.
Jemnost a nenápadnej proces. Tolik sebepéče, tak krásným způsobem, jsem si nikdy nedávala. Myslela jsem, že budu chodit zpívat a já přitom chodím do lázní. Ale fakt luxusních, žádná univerzální léčba, ale léčba přesně toho, co potřebuju já. Vždycky je to šitý (...)
Veronika
Ráda zpívám, ale po pár písních u táboráku mě bolely hlasivky,
někdy dokonce i při mluvení, a přitom jsem skoro nebyla slyšet. Neuměla jsem ani zakřičet, místo toho jsem tak legračně pištěla. Kruciš, já jsem ale tak toužila slyšet svůj přirozenej hlas! To, co vydávám, přeci nemůže bejt on! Prožitkové zpívání je cesta k němu. (...)
Hanka
Prožitkové zpívání mi dalo mnohé.
Chodím na setkání už pár let a vždy odsud odcházím s načechranými emocemi. Někdy s klidem, někdy se znovu nabitou energií, někdy s dobře prožitým smutkem. Cítím se tu bezpečně. Lekce nejsou jen o klasickém zpívání, ale i o hledání toho, jak hlas pracuje v našem těle a jak (...)
Ondra
Prožitkové zpívání mne provází už hezkou řádku let
Chtěla bych Zuzaně poděkovat za to, co objevila a objevuje v nás, i za to, jakou krásnou, hlubokou, niternou a léčivou cestu nám ukazuje. Je neuvěřitelné, když se sejdeme, zpěváčci nezezpívaní, netrénovaní a zažíváme něco tak úžasného, jak to nazývám, něco mezi nebem a zemí. A může (...)
Daniela
Pondělní skupina pro mě představuje zastavení a péči o sebe sama, na které v běžných dnech není prostor.
Mohu zkoumat, co mi dělá dobře a dopřát si to. Takové každotýdenní lázně.A navíc ve společnosti dalších žen! Ženské sdílení a spolubytí je pro mě velmi důležitým aspektem ve skupině, jelikož doma mám samé chlapy 🙂 Zuzka je úžasná bytost, která o nás (...)
Anna
Rozhodla jsem se chodit zpívat pravidelně a průběžně vypouštět vše, co se v těle střádá.
Prvních několik hodin pro mě bylo unavujících, bolely mě po nich záda, hlava. Postupně jsemsi ale začala zpěv užívat a pronikat do hlubin sebe sama. Naučila jsem se v každodenním životě vzdychat, hluboce vydechovat, a tím se zbavovat hromadícího se tlaku a stresu. Prožívám díky (...)
Monika
Jako většina lidí v této transgeneračně pošramocené společnosti
„Jako většina lidí v této transgeneračně pošramocené společnosti jsem vyrostla s pocitem, že aby byl člověk milován, musí se hlavně snažit. A čím víc se snaží, tím víc lásky dostane. Naučila jsem se to opravdu dobře, a tak jsem se v rámci snahy se dále (...)
Petra
Věř či nevěř, po minulém setkání mne na 2 dny přestala bolet bedra.
Ulevilo se mi. Byl to krásný pocit, žít bez té permanentně přítomné bolesti. Já to ani nezmiňuji a nemluvím o tom, protože tak nějak už jsem si zvykl s tou bolestí žít. Proto, když najednou zmizí, je to krása. Díky za tu krásu (...)
Jiří
Děkuji Zuzaně za její jedinečné, neuvěřitelně citlivé vedení, jak nás provází lidovými písněmi, které spolu zpíváme.
Dovede mi fascinujícím způsobem prohloubit prožitek z písní, z emocí, které s sebou nesou – radost, smutek, ale i bolest, krásu, naději… Vede mne i k lepšímu uvědomění svého těla, dechu, což na mne působí léčivě a je skvělým uvolněním a přípravou ke zpěvu. Společné zpívání pod jejím (...)
Saša
Při prožitkovém zpívání se téměř vždy
nakonec dovzdychám a dozpívám k soucitu se sebou. Je to pro mě pocit v běžném životě stále ještě vzácný, o to léčivější a cennější. Až s ním se mi daří ve vztazích s lidmi.
Hanka
Na zpívání se Zuzanou mě baví zažívat,
jak se propojuje tělo s myslí a hudebním projevem. Společný zpěv mi pokaždé dodá velkou vzpruhu. Nacházím tu svobodný prostor pro nadechnutí. A dveře k sobě, které se moc často neotvírají.
Olga
Podělíte se o svoje dojmy?

Absolvovali jste kurz, dílnu či terapie? Máte chuť se podělit o svoje zážitky a pomoci druhým? Napište zde svoji refexi:

Asset 1
Zpět