Prožitkové zpívání

Kurzy a dílny

Pravidelné skupiny prožitkového zpívání

hlas má v podstatě vodní kvalitu: teče  uvnitř těla i ven prostorem, pohybuje se ve vlnách. Proto můžeme svůj hlas použít k vnitřnímu propláchnutí, omytí, vypuštění tlaků a napětí, která každý týden v běžném životě nasbíráme. A podobně, jako se kapky vody spojují do silnějších pramenů, tak se i lidské hlasy spojují a vzájemně podporují v proudění.

Začínáme cca 1/2h práce s tělem a intenzivní sebepéčí hlasem zaměřenou na abreakci, odventilování nahromaděného napětí, vtělováním se. Pokračujeme dlouhými tóny anebo písní s hlasovými cvičeními, která pomáhají hlas kotvit v těle a celkově se integrovat. Průběh každého setkání reaguje na přítomné vyslovené i nevyslovené potřeby a tendence účastníků. Ve všech setkáních platí terapeutická pravidla: nic nemusíte, všechno je správně.

Zpívání na Kopci 2024

Sebepéči, očistu hlasem a společné zpívání ženských písní nabízí společné zpívání na Zlatém Kopci a to v termínu 31.5-2.6.2024

Pondělí 16.30 – 18.00

Smíšená skupina. Muži i ženy, vhodná pro začátečníky.

Pondělí 18.30 – 20.00

Ženská skupina. Jen ženy, skupina je trochu více zaměřená na práci s písní a vícehlasem

Jaro v lese

Hlasová dílna ve Voděradských Bučinách. Dech, hlas, prostor lesa, život a kořeny, stoupající míza. Poputujeme  hloubkou lesa i tou vlastní, budeme v tichu a naslouchání i v hlasitosti své síly.

Zpívání na Kopci 2022

Již známe termín Zpívání na Kopci: 15. – 17. 7. 2022. Další informace budou následovat...

Jarní dílna pro ženy

Jarní dílna pro ženy – Jednodenní dílna zaměřená na jarní, život obnovující a oslavující ženské a dívčí obřady. Možnost prozpívat se do jara, oslavit svou spanilost, něhu a sílu.

Jednodenní dílna

Jednodenní dílna pro sbory – prožitková práce s melodiemi pomáhá hudbu celostněji pochopit a vnitřně lépe uchopit. Písně a skladby se potom snáze zpívají s opravdovým prožitkem jako aktuální sdělení, zpěv je fyziologičtější, méně namáhavý a v důsledku vnitřně hojivý a vzájemně podpůrný.

Hlasová procházka

Skupinová práce s hlasem v přírodě, za chůze, působí jako hloubková očista těla i mysli. Les a louky inspirují, pomáhají, unesou jakoukoli emoci, pomáhají

Letní pobytová dílna

Osvědčený čtyřdenní workshop na čtyři přespání, 5-6ti hodinami zpívání denně a dalšími aktivitami. Dílna má lázeňský i terapeutický účinek.

Kde domov můj

Naše mimořádná a krásná státní hymna přináší možnost nahmatat a celostně prožít odpověď na úvodní otázku. Téma domova, místa, kam patřím a které je opravdu moje, je důležité v každém věku. Je možné se prozpívat k novému náhledu nebo hlubšímu uvědomění, nebo si jen zopakovat, kolik krásy a patosu tato píseň obsahuje.

Adventní dílna

Jednodenní dílna starých adventních písní a mariánských balad. Adventní písně jsou specifické svou hudební komplexitou, která má na prožitkové rovině při zpěvu hluboký vnitřně propojující účinek. Mariánské balady, které k Adventu patří, oslavují ženský princip v jeho prostotě, pokoře, oddanosti a službě druhým.
Prožitkové zpívání
Zúčastnila jsem se prožitkového zpívání s Vámi na Fortně. Nevěděla jsem předem, do čeho jdu. Už dlouho jsem toužila nějak pracovat se svým hlasem. Byla jsem dlouho „umlčená“. Byla to velmi příjemná zkušenost a byla jsem překvapená, jak moc se dá v tak (...)
Hedvika
Prožitkové zpívání mne provází už hezkou řádku let
Chtěla bych Zuzaně poděkovat za to, co objevila a objevuje v nás, i za to, jakou krásnou, hlubokou, niternou a léčivou cestu nám ukazuje. Je neuvěřitelné, když se sejdeme, zpěváčci nezezpívaní, netrénovaní a zažíváme něco tak úžasného, jak to nazývám, něco mezi nebem a zemí. A může (...)
Daniela
Jako většina lidí v této transgeneračně pošramocené společnosti
„Jako většina lidí v této transgeneračně pošramocené společnosti jsem vyrostla s pocitem, že aby byl člověk milován, musí se hlavně snažit. A čím víc se snaží, tím víc lásky dostane. Naučila jsem se to opravdu dobře, a tak jsem se v rámci snahy se dále (...)
Petra
Děkuji Zuzaně za její jedinečné, neuvěřitelně citlivé vedení, jak nás provází lidovými písněmi, které spolu zpíváme.
Dovede mi fascinujícím způsobem prohloubit prožitek z písní, z emocí, které s sebou nesou – radost, smutek, ale i bolest, krásu, naději… Vede mne i k lepšímu uvědomění svého těla, dechu, což na mne působí léčivě a je skvělým uvolněním a přípravou ke zpěvu. Společné zpívání pod jejím (...)
Saša
Pondělní skupina pro mě představuje zastavení a péči o sebe sama, na které v běžných dnech není prostor.
Mohu zkoumat, co mi dělá dobře a dopřát si to. Takové každotýdenní lázně.A navíc ve společnosti dalších žen! Ženské sdílení a spolubytí je pro mě velmi důležitým aspektem ve skupině, jelikož doma mám samé chlapy 🙂 Zuzka je úžasná bytost, která o nás (...)
Anna
Rozhodla jsem se chodit zpívat pravidelně a průběžně vypouštět vše, co se v těle střádá.
Prvních několik hodin pro mě bylo unavujících, bolely mě po nich záda, hlava. Postupně jsemsi ale začala zpěv užívat a pronikat do hlubin sebe sama. Naučila jsem se v každodenním životě vzdychat, hluboce vydechovat, a tím se zbavovat hromadícího se tlaku a stresu. Prožívám díky (...)
Monika
Pomáhá mi pravidelné setkávání, pocit bezpečí a určitá anonymita skupiny.
Jemnost a nenápadnej proces. Tolik sebepéče, tak krásným způsobem, jsem si nikdy nedávala. Myslela jsem, že budu chodit zpívat a já přitom chodím do lázní. Ale fakt luxusních, žádná univerzální léčba, ale léčba přesně toho, co potřebuju já. Vždycky je to šitý (...)
Veronika
Ráda zpívám, ale po pár písních u táboráku mě bolely hlasivky,
někdy dokonce i při mluvení, a přitom jsem skoro nebyla slyšet. Neuměla jsem ani zakřičet, místo toho jsem tak legračně pištěla. Kruciš, já jsem ale tak toužila slyšet svůj přirozenej hlas! To, co vydávám, přeci nemůže bejt on! Prožitkové zpívání je cesta k němu. (...)
Hanka
Při prožitkovém zpívání se téměř vždy
nakonec dovzdychám a dozpívám k soucitu se sebou. Je to pro mě pocit v běžném životě stále ještě vzácný, o to léčivější a cennější. Až s ním se mi daří ve vztazích s lidmi.
Hanka