Kurzy a dílny

Pravidelné skupiny prožitkového zpívání

hlas má v podstatě vodní kvalitu: teče  uvnitř těla i ven prostorem, pohybuje se ve vlnách. Proto můžeme svůj hlas použít k vnitřnímu propláchnutí, omytí, vypuštění tlaků a napětí, která každý týden v běžném životě nasbíráme. A podobně, jako se kapky vody spojují do silnějších pramenů, tak se i lidské hlasy spojují a vzájemně podporují v proudění.

Začínáme cca 1/2h práce s tělem a intenzivní sebepéčí hlasem zaměřenou na abreakci, odventilování nahromaděného napětí, vtělováním se. Pokračujeme dlouhými tóny anebo písní s hlasovými cvičeními, která pomáhají hlas kotvit v těle a celkově se integrovat. Průběh každého setkání reaguje na přítomné vyslovené i nevyslovené potřeby a tendence účastníků. Ve všech setkáních platí terapeutická pravidla: nic nemusíte, všechno je správně.

Pondělí 16.30 – 18.00

Smíšená skupina. Muži i ženy, vhodná pro začátečníky.

Pondělí 18.30 – 20.00

Ženská skupina. Jen ženy, skupina je trochu více zaměřená na práci s písní a vícehlasem

Zpívání na kopci

Již známe termín Zpívání na Kopci: 15. – 17. 7. 2022. Další informace budou následovat...

Jarní dílna pro ženy

arní dílna pro ženy – Jednodenní dílna zaměřená na jarní, život obnovující a oslavující ženské a dívčí obřady. Možnost prozpívat se do jara, oslavit svou spanilost, něhu a sílu.

Adventní dílna

Jednodenní dílna starých adventních písní a mariánských balad. Adventní písně jsou specifické svou hudební komplexitou, která má na prožitkové rovině při zpěvu hluboký vnitřně propojující účinek. Mariánské balady, které k Adventu patří, oslavují ženský princip v jeho prostotě, pokoře, oddanosti a službě druhým.

Letní pobytová dílna

Osvědčený čtyřdenní workshop na čtyři přespání, 5-6ti hodinami zpívání denně a dalšími aktivitami. Dílna má lázeňský i terapeutický účinek.

Kde domov můj

Naše mimořádná a krásná státní hymna přináší možnost nahmatat a celostně prožít odpověď na úvodní otázku. Téma domova, místa, kam patřím a které je opravdu moje, je důležité v každém věku. Je možné se prozpívat k novému náhledu nebo hlubšímu uvědomění, nebo si jen zopakovat, kolik krásy a patosu tato píseň obsahuje.

Hlasová procházka

Skupinová práce s hlasem v přírodě, za chůze, působí jako hloubková očista těla i mysli. Les a louky inspirují, pomáhají, unesou jakoukoli emoci, pomáhají

Jednodenní dílna

Jednodenní dílna pro sbory – prožitková práce s melodiemi pomáhá hudbu celostněji pochopit a vnitřně lépe uchopit. Písně a skladby se potom snáze zpívají s opravdovým prožitkem jako aktuální sdělení, zpěv je fyziologičtější, méně namáhavý a v důsledku vnitřně hojivý a vzájemně podpůrný.
Na zpívání se Zuzanou mě baví zažívat,
jak se propojuje tělo s myslí a hudebním projevem. Společný zpěv mi pokaždé dodá velkou vzpruhu. Nacházím tu svobodný prostor pro nadechnutí. A dveře k sobě, které se moc často neotvírají.
Olga Pohl
Při prožitkovém zpívání se téměř vždy
nakonec dovzdychám a dozpívám k soucitu se sebou. Je to pro mě pocit v běžném životě stále ještě vzácný, o to léčivější a cennější. Až s ním se mi daří ve vztazích s lidmi.
Hanka
Ráda zpívám, ale po pár písních u táboráku mě bolely hlasivky,
někdy dokonce i při mluvení, a přitom jsem skoro nebyla slyšet. Neuměla jsem ani zakřičet, místo toho jsem tak legračně pištěla. Kruciš, já jsem ale tak toužila slyšet svůj přirozenej hlas! To, co vydávám, přeci nemůže bejt on! Prožitkové zpívání je cesta k němu. (...)
Hanka
Prožitkové zpívání mě přivádí zpět do kontaktu s mým tělem,
které je (kromě všeho ostatního) i můj nejvšestrannější hudební nástroj. Kromě zlepšení techniky zpěvu mi hlavně ukazuje, jak vyjádřit to, co se odehrává v mém nitru.
Ondřej
Prožitkové zpívání mi pomáhá dostat se do nitra,
napojit se na pocity, které jsou během běžného každodenního fungování skryté. Během krátké chvilky se dostanu pod povrch a po dobu devadesáti minut mám možnost plynout ve svém vnitřním světě, zkoumat a proměňovat emoce v těle pomocí hlasu. Hlasy ostatních vytvářejí jedinečný prostor, ve (...)
Káča
Prožitkové zpívání mi dalo mnohé.
Chodím na setkání už pár let a vždy odsud odcházím s načechranými emocemi. Někdy s klidem, někdy se znovu nabitou energií, někdy s dobře prožitým smutkem. Cítím se tu bezpečně. Lekce nejsou jen o klasickém zpívání, ale i o hledání toho, jak hlas pracuje v našem těle a jak (...)
Ondra
Věř či nevěř, po minulém setkání mne na 2 dny přestala bolet bedra.
Ulevilo se mi. Byl to krásný pocit, žít bez té permanentně přítomné bolesti. Já to ani nezmiňuji a nemluvím o tom, protože tak nějak už jsem si zvykl s tou bolestí žít. Proto, když najednou zmizí, je to krása. Díky za tu krásu (...)
Jiří